Naprawy zabawek Warszawa

Idź do spisu treści

Menu główne

80 zł - naprawa bujaka Fisher Price

Opublikowany przez Top Tip Serwis w Opłacalność napraw • 2011-12-19 14:27:07 • Download music-box-1.mp3
Tags: naprawa bujaka fisher pricefisher price warszawa

Po roku użytkowania, bujak dla małego dziecka Cradle Swing firmy Fisher Price uległ awarii. Słychać melodyjki, ale huśtawka nie działa.

Popsuta huśtawka Fisher Price

Mechanizm przekładni bez widocznych śladów zużycia. Elektronika działa bez zarzutu. Ogólny stan bujaka - bardzo zadbany.

Gorzej z silnikiem. Komutator i szczotki są wypalone. Silniczek kwalifikuje się do wymiany.

Wirnik uszkodzonego silniczka

Wypalone szczotki silniczka

Dla porównania, tak wyglądają szczotki w fabrycznie nowym silniczku.

Szczotki nowego silniczka

Po wymianie silnika huśtawka odzyskała dawną sprawność.
Dodatkowo klient zakupił zasilacz z atrapami baterii 4R20, aby oszczędzać na bateriach. Aktualnie koszt naprawy popularnych modeli huśtawek Fisher Price (polegającej na wymianie silnika, smarowaniu mechanizmu przeniesienia napędu i testowaniu z obciążeniem) wynosi 80 zł.


Uwaga!
Trafiają do nas, do naprawy różne modele huśtawek Fisher Price, w których ktoś wymienił silnik na niewłaściwy typ.
W związku z tym informujemy, że silniczki typu RF-500TB-18280 są dostępne w kilku wersjach, na różne napięcia. Silnik napędu huśtawek Fisher Price ma 5150 obr/min przy napięciu zasilania 6 V. Dostępne na internetowych aukcjach silniczki opisane często jako "solar motor" mają zbyt niskie obroty. Po zamontowaniu takiego silniczka w huśtawce słychać "terkotanie" (silnik nie jest zasilany napięciem stałym, tylko przebiegiem prostokątnym), a kołyska nie ma siły się rozbujać.
W zabawce typu samochodzik montaż silniczka o innych parametrach niż oryginał najczęściej skutkuje tylko tym, że pojazd jedzie szybciej lub wolniej. Zasada ta nie dotyczy huśtawek, zamontowanie niewłaściwego silniczka skutkuje brakiem huśtania, a nie wolniejszym lub szybszym bujaniem.

Zasada pracy huśtawek elektronicznych
Klienci często nas pytają, jak to jest możliwe, że tak malutki silniczek wystarcza do bujania dziecka, które waży kilka kilogramów?

W urządzeniu wykorzystane są prawa fizyki, drgania własne wahadła, których częstotliwość zależy głównie od jego długości.
Gdyby nie było oporów tarcia w łożyskach i oporu powietrza, to siedzisko huśtawki raz wprowadzone w ruch bujałoby się nieskończenie długo. Silniczek mający moc zaledwie 0,27 Wata musi dodawać tylko tyle energii, aby skompensować opory tarcia.
W sytuacji, gdy huśtawka startuje, silnik pracuje w warunkach kilkakrotnie przekroczonej mocy dopuszczalnej. Normalnie ten stan jest przejściowy i po kilku minutach, gdy siedzisko osiągnie już pełne wychylenia, silnik pracuje bez przekraczania dopuszczalnej mocy. Niestety, gdy opory są zbyt duże (zużyty mechanizm przeniesienia napędu, zużyte łożyska, zbyt ciężkie dziecko, rozstrojona elektronika) stan przeciążenia jest permanentny i silniczek szybko się zużywa. Spotkaliśmy się z przypadkami, gdzie silnik został wymieniony i po dwóch tygodniach pracy, silnik ponownie kwalifikował się do wymiany, miał całkowicie wypalone szczotki.

Jeśli chcesz wydłużyć żywotność silnika, zadbaj o to, aby nogi huśtawki były maksymalnie rozszeżone i naprężone. To eliminuje zbędny ruch korpusu zwiększającego obciążenie silnika.
W momencie startu huśtawki pomóż ręką rozbujać się huśtawce, szczególnie ważne, gdy dziecko już dużo waży.
Ta "pomoc" musi być "w rytmie" drgań własnych mechanizmu, którego okres wynosi około 1,5 sekundy.
Sprawdź, czy siedzisko w trakcie bujania nie dotyka czegoś (zwisający kocyk dotykający podłogi, przewód zasilacza o który ociera się siedzisko).


Fisher Price Cradle Swing

Często otrzymujemy zapytanie, czy naprawa huśtawek Fisher Price jest opłacalna?

Uwzględniając nasze dotychczasowe obserwacje twierdzimy, że jeśli huśtawka wybujała 1 lub 2 dzieci to tak. Często jednak kupowana jest bujawka używana z niewiadomą historią ile niemowląt obsłużyła.
W trakcie normalnej eksploatacji jedynym elementem, który
w sposób widoczny się zużywa jest silnik. Przekładnie i inne elementy mechaniczne, jeśli nie brakuje im smaru, są dość trwałe. Jednak po wybujaniu wielu dzieci (lub bardzo intensywnym użytkowaniu) i one ulegają znacznemu zużyciu. Objawem zużywania się plastikowych zębatek jest coraz głośniejsza praca huśtawki i zwiększone opory w mechaniźmie przeniesienia napędu, co skutkuje coraz szybszym zużywaniem się silnika. Ten podwyższony poziom hałasu jest skutkiem powiększania się luzów w mechaniźmie przeniesienia napędu i zmianie kształtu zębów ścierających się zębatek. W czasie bujania elementy cyklicznie naprężają się i luzują.
Czy to jest istotna wada, niekoniecznie, może pomagać dziecku w usypianiu, tak jak to robi monotonny stukot kół pociągu.

Często fabrycznie smarowana jest tylko zębatka ślimakowa
(na fotce nr 1), a inne miejsca, gdzie występuje tarcie pozostają suche. To z czasem skutkuje tym, że otwory w plastiku robią się owalne i wzrasta poziom hałasu pracującego mechanizmu. Niestety producent nie prowadzi dystrybucji części zamiennych. Jeśli praca mechanizmu jest zbyt głośna lub silnik szybko się zużywa, to należy pogodzić się z faktem, że bujawka powinna już trafić do elektrośmieci.

Fisher Price smarowanie mechanizmuAktualnie w serwisie zabawek Warszawa Bielany
wymiana silnika plus smarowanie mechanizmu i testowanie w popularnych modelach
huśtawek Fisher Price kosztuje 80 zł,
a "na cito" (czas naprawy do 24h) 100 zł.


Prowadzimy też sprzedaż silniczków RF-500TB-18280
w cenie 30 zł + wysyłka (14 zł paczkomat lub 18 zł kurier).

Modele huśtawek Fisher Price do których silnik pasuje:
Ocean Wonders
Baby Papasan
Luv U Zoo
Deluxe Take Along Swing
Butterfly Garden Papasan
Starlight
Natures Touch
Aquarium
Tree Party
Discover n Grow Cradle Swing
My Little Lamb
Cudowna Planeta
My Little Sweetie Cradle Swing
i do wielu innych modeli, które jeszcze do naszego serwisu nie trafiły. Jeśli potrzebujesz silniczka do modelu, którego nie ma na liście powyżej, rozkręć huśtawkę i sprawdź typ silnika zastosowanego w Twojej kołysce. Gdy na korpusie silnika nie znajdziesz napisu, to porównaj jego wymiary z wymiarami oferowanego przez nas silniczka podanymi na stronie sklepu. Jeśli chcesz zakupić taki silniczek kliknij poniżej w obrazek -link do sklepu online lub zadzwoń 783 969 395.


Link do sklepu Top Tip Serwis


Ponieważ często dostajemy zapytania, więc informujemy, że nie posiadamy silników do huśtawek Bugies Caretero. Mamy opracowaną własną technologię naprawy bujawek Bugies Caretero, a koszt ich naprawy najczęściej mieści się w przedziale 100-150 zł.

Jeśli masz wkrętak krzyżowy No2 i chcesz sam wymienić silniczek, to przydadzą Ci się poniższe porady dotyczące wymiany silniczka w huśtawkach Fisher Price.

Ponieważ stosowane są cztery długości wkrętów, to przy rozkręcaniu obudowy należy je tak odkładać, aby ich potem nie zamienić miejscami. Często trafiają do nas huśtawki, w których klient zamienił śruby pojemnika baterii (dłuższe, fi 4 mm) z wkrętami korpusu (krótsze, fi 4,5 mm), skutkiem tego na obudowie powstały "guzki" z wypchniętego plastiku.

Przedziurawiona obudowa huśtawki

Zdarzają się przypadki, że wkręty obudowy zostały pozamieniane z wkrętami mocowania innych elementów wewnątrz korpusu (kilka rodzajów długości i średnic), to jest dopiero łamigłówka, aby przywrócić stan prawidłowy.

Fisher Price Cradle Swing - wkręty


Należy wyjąć płytkę z przełącznikami naciskając dwa zatrzaski,
a następnie przełożyć ją przez otwór odpowiednio obracając.

Fisher Price Cradle Swing - zatrzaski

Fisher Price Cradle Swing - obracanie płytki


Aby się dostać do silniczka należy odkręcić następne wkręty.

Fisher Price Cradle Swing - wymiana silnika

Fisher Price Cradle Swing - zatrzaski

Fisher Price Cradle Swing - podłączenie silnika

Gdy silniczek jest wyjęty, warto wykonać prosty test. Patrząc przez szczelinki w obudowie silnika na blaszki szczotek, należy obrócić oś wirnika w jedną stronę, a następnie zmienić kierunek obracania.
Jeśli jedna, lub obie blaszki zmieniają pozycję po zmianie kierunku obrotów, to na 100% silniczek jest zużyty.

Przy lutowaniu nowego silniczka należy zwrócić uwagę na zachowanie prawidłowej biegunowości zasilania i kierunku diody, biegun ujemny łączymy (lutujemy) z obudową silnika.
Lutowanie przewodów i elementów do zacisków silnika musi być dość szybkie, aby blaszki nie "popłynęły" w plastiku, gdyż połączone są na sztywno ze szczotkami, które mogą się skrzywić względem komutatora.
Przy zdejmowaniu zębatki ślimakowej z ośki silnika można ciągnąć za tarczę metalową (koło zamachowe). Przy wciskaniu na ośkę nowego silnika naciskamy tylko na plastikową część zębatki, nacisk na tarczę metalową może spowodować jej skrzywienie względem osi lub zsunięcie się. Uważamy przy tym, aby smar z zębatki nie dostał się na oś silniczka. Należy też pamiętać, aby nie wciskać zębatki do oporu, lecz pozostawić odstęp od korpusu ok 1-1,5 mm. Ważne też jest, aby oderwać taśmę piankową ze starego silnika i przykleić na korpus nowego. Zastosowanie pianki i prawidłowe ułożenie w gnieździe decyduje potem o poziomie hałasu pracującego silniczka.

Po zamontowaniu silniczka może nas czekać jeszcze nieprzyjemna niespodzianka, odbierająca całą przyjemność samodzielnej naprawy. Niekiedy zużyty silniczek robi zwarcie i uszkadza elektronikę sterującą jego pracą.
Może też zaistnieć sytuacja, że to uszkodzenie elektroniki było przyczyną awarii bujania, a wymiana silniczka była zbędna.

W naszym markecie online prowadzimy też sprzedaż silniczków RF-500TB-18280 z dolutowanymi już elementami i przewodami, przy wymianie niepotrzebna jest wtedy lutownica. Lutowana przez nas "szybka" dioda lepiej zabezpiecza elektronikę niż zwykła dioda prostownicza dawana przez producenta przed krótkimi impulsami przepięcia. Jeśli chcesz zakupić taki silniczek kliknij poniżej w obrazek -link do sklepu online lub zadzwoń 783 969 395Link do sklepu Top Tip Serwis


Uszkodzenia, których naprawa jest na granicy opłacalności, po próbie podłączenia zasilacza sieciowego.
Nowe kołyski mogą działać z baterii lub dołączonego oryginalnego zasilacza Fisher Price 6 V, 700 lub 1000 mA.
Starsze modele huśtawek mają przewidziane tylko zasilanie na baterie (4 x R20). Klienci nie mając dostatecznej wiedzy w tym temacie, próbują zamiast baterii podłączyć zasilacz. Elektronika tych huśtawek nie jest zabezpieczona przed błędami zasilania. Nawet chwilowe podłączenie zasilacza niestabilizowanego, lub odwrócenie biegunowości skutkuje trwałym uszkodzeniem procesora, bez szans na naprawę płytki elektronicznej z którą procesor jest zintegrowany. Można jedynie zmodyfikować układ elektroniczny, aby wykorzystywać huśtawkę w ograniczonym zakresie lub balansując na granicy opłacalności, wymienić elektronikę na inną używaną, ale sprawną. Koszt elektroniki w zależności od modelu i podaży od 50 do 250 zł.Zauważyliśmy, że uszkodzenia procesora występują jedynie w huśtawkach użytkowanych z zasilaczem sieciowym, oryginalnym lub dorabianym.
Zbadaliśmy zasilacze oryginalne Fisher Price 6 V 700 mA. Okazało się, że większość z nich nie jest stabilizowana, przy maksymalnym obciążeniu dają napięcie 6 V, ale przy małym poborze prądu napięcie rośnie i bez obciążenia osiąga nawet 10 V. W zasilaczach dodawanych do nowszych modeli bujawek 6 V 1000 mA producent zastosował stabilizację napięcia.
Prawdopodobnie brak stabilizacji napięcia zasilacza przyczynia się do uszkodzeń procesora. Niektóre modele huśtawek posiadają wewnętrzny stabilizator zasilania procesora, ale jego linie We/Wy nie są zabezpieczone.
Nie mieliśmy jeszcze żadnego przypadku uszkodzenia procesora
w huśtawkach eksploatowanych tylko z baterii.

Ponieważ w instrukcji użytkowania huśtawki nie ma informacji na temat poboru prądu przez poszczególne funkcje, więc powszechnie uważa się, że głównie energia pobierana z baterii jest zużywana na bujanie. Tymczasem, przykładowo w huśtawce Aquarium prąd pobierany przez bujanie to 0,15 A, a gdy są włączone wszystkie funkcje, to natężenie prądu pobieranego z baterii wynosi ok. 0,6 A.
Przy tak dużym obciążeniu przeciętnej jakości baterie starczają na kilkanaście godzin pracy.


Trafiają do nas, do naprawy huśtawki po próbach podłączania przypadkowych zasilaczy, na obudowie których napisane było 6 V. Klient nie sprawdził, jaka jest rzeczywista wartość napięcia w pełnym zakresie obciążenia. Zasilacze, które pracują jako ładowarki, pomimo że na obudowie jest napis 6 V, to bez obciążenia często ich napięcie przekracza 12 V.
Jeśli huśtawka bezpośrednio po takim podłączeniu lub po jakimś czasie przestaje częściowo lub całkowicie działać, to w 80% przypadków przyczyną niesprawności jest uszkodzony procesor.

Kilkakrotnie trafiły do nas huśtawki importowane z USA, w których klient obciął oryginalny zasilacz myśląc, że to tylko wtyczka i założył wtyczkę polską. Zamiast 6V do huśtawki dotarło 230 V, pojawił się dym, a koszt naprawy kilkaset złotych. Wystarczyło dokupić tzw. przejściówkę za 3 zł (biały element na fotce).

Zasilacz Fisher Price z przejściówką

Spalona elektronika

Zasilacze uniwersalne, w których jednym przełącznikiem suwakowym ustawia się poziom napięcia, a drugim biegunowość, to duże ryzyko dla huśtawki. Jeśli jednak już użytkujesz taki zasilacz, to zabezpiecz (np: przy pomocy izolacji), aby przypadkowo któryś z przełączników nie zmienił pozycji.

Circuit Board G2609

Circuit Board K7923

butterfly49 komentarze
Wojtek
12/08/2012 10:10:28
Witam,

Poszukuje elektroniki do huśtawki Fisher Price Papasan

Proszę o odpowiedź
Oznacz jako nadużycie
Alicja
15/08/2012 23:05:42
Ile kosztuje u Państwa zasilacz opisywany jako właściwy do podłączenia do starszego typu bujaczki
Oznacz jako nadużycie
16/08/2012 17:50:07
Bardzo prosimy, aby pytania do nas były kierowane z wykorzystaniem formularza, który znajduje się w zakładce "Kontakt".
Oznacz jako nadużycie
Tomasz
12/09/2012 16:21:57
Witam chcialbym kupic u panstwa silniczek do hustawik owieczka fisher price jak moge to zrobic ?? moze byc przez allegro
Oznacz jako nadużycie
Maciek
20/09/2012 19:44:57
Witam
Jakie napięcie jest podawane na silniczek w Cradle Swing firmy Fisher . od pozycji 1 do 7. Nie wiem czy problem leży po stronie silniczka czy procesora.
Oznacz jako nadużycie
20/09/2012 23:03:37
Witam,
silniczek nie jest zasilany napięciem stałym, są to impulsy o szerokości od kilku do kilkunastu milisekund. Amplituda impulsów jest stała, a ich szerokość modulowana tak, aby doprowadzić wahadło siedziska do nominalnych drgań własnych. Czas jednego pełnego bujnięcia niezależnie od nastawionej siły bujania i wagi dziecka to ok. 1,6 sek.
Gdy dokonujemy pomiaru napięcia na silniczku zwykłym woltomierzem napięcia stałego, to miernik uśrednia i najczęściej pokazuje trochę ponad 2 V.
Oznacz jako nadużycie
Jacek
02/10/2012 15:23:00
Ile kosztuje u Państwa zasilacz opisywany jako właściwy do podłączenia do starszego typu lub przerobka
Oznacz jako nadużycie
02/10/2012 16:00:32
Aktualnie cena sprzedaży zasilacza do huśtawek Fisher Price to 27 zł, a całkowity koszt łącznie z usługą przeróbki huśtawki wynosi 50 zł (42 zł, jeśli przeróbka przy okazji wymiany silniczka). Posiadamy też w sprzedaży zasilacze Philipsa ze specjalnym adapterem, nie wymagające przeróbki w cenie 38 zł.
Oznacz jako nadużycie
Braien
12/12/2012 15:07:59
Hej!

Ja również mam podobną huśtawkę dla których elektronika może zbankrutować.
Deszcz odgłosy lasu.
Elementy zamiast robić dietę. Niestety elsődjére niestabilnego zasilania.
Elektronika może być przyjmowany z gdzieś?

dziękuję
Braien
Magyarország
Debrecen
Oznacz jako nadużycie
Sylwia
09/02/2013 22:26:51
Witam, mam huśtawkę model rain forest i nie działają mi melodyjki. Okazuje się że głośniczek jest do wymiany, tylko nie jest on opisany i nie wiem jaki kupić (ile ohm?). Macie takie na stanie?
Pozdrawiam, Sylwia N.
Oznacz jako nadużycie
Czarek
14/04/2013 21:14:42
Witam,
Mam pytanie - macie może państwo dostęp do części zamiennych plastikowych? Kupiłem 'nowy' Fisher Price Baby Papasan Cradle Swing i brakuje w opakowaniu leżaczka plastikowego z rurką do podwieszenia w które kładzie się dziecko.
Oznacz jako nadużycie
Anna Olejnik
08/05/2013 13:33:16
Witam, posiadam hustawke cradle swing papasan z projektorem (wyswietlajacym gwiazdki). Od jakiegos czasu ma probem z "rozhustaniem się" oraz stuka. Co musialabym zakupic, aby dokonac naprawy? Jak dokonac u Panstwa zakupu.
Pozdrawiam Anna Olejnik
Oznacz jako nadużycie
Katarzyna
18/06/2013 22:30:10
Witam. Mam hustawke fisher price papasan, przestal dzialac mechanizm samoczynnego bujania, chcialabym oddac zabawke do naprawy oraz zlecic przerobienie na zasilanie sieciowe. Ile wyniesie koszt?
Oznacz jako nadużycie
Marta
10/08/2013 15:43:29
Witam, mam hustawke FP Papassan ,hustawka działała ładnie na baterie przy przenoszeniu jej spadła ta cześc gdzie znajduja sie w niej baterie z wysokosci 30zm na asfalt co mogło się stac ze hustawka raz działa ( jak sie rozkreci) raz nie ? wszystkie kabelki sa polutowane silniczek działa byl sprawdzany na "krotko" co moglo sie stac skoro dziala po docisnieciu ręką panela z kabelkami a jak sie pusci przestaje ? bardzo prosze o pomoc.
Oznacz jako nadużycie
Wojtek, Pszczyna
15/08/2013 09:31:20
witam, mam huśtawke FP Aquarium Cradle Swing. przestał działać mechanizm obracający rybkami nad głową co akurat najbardziej podobało się córce.czy da sie to naprawić w prosty sposób i czy trzeba rozkręcić huśtawkę w taki sposób jak pokazano na ilustracji wyżej. dzięki za pomoc.
Oznacz jako nadużycie
Jacek, warszawa
08/09/2013 11:27:36
Witam, posiadam huśtawkę Fisher price "Cradle swing". Niestety przestał działać bujanie. Po rozebraniu okazało się że uległa pęknięciu metalowa "sprężyna" służąca do poruszania bujaka (przenosząca ruch z silnika na sam bujak). Czy możliwe jest zakupienie takiej części?
Oznacz jako nadużycie
Tomasz,Ełk
13/09/2013 12:01:37
Witam, mam huśtawkę fisher price, aquarium cradle swing, próbowałem ją podłączyć do zasilania no i niestety, huśtawka tylko huśta, strasznie buczy no i nie ma melodyjek i nie świeci światełko, czy to poszła elektronika? Czy u pana można kupić tę część?
Oznacz jako nadużycie
25/10/2013 19:32:14
Witam,

mam pytanie, czy można u Państwa zakupić same płytki PCB (w moim egz. huśtawki są dwie, jedna mniejsza i jedna większa)?

Pozdrawiam
Piotrek
Oznacz jako nadużycie
Bart
09/11/2013 21:12:20
Witam,

proszę o informację jaka będzie cena zębatki ślimakowej do huśtawki Aquarium wraz z kosztami przesyłki , jaki jest termin wysyłki. Czy posiadają Państwo w sprzedaży wspomniane procesory ? Niestety nasz też uszkodzony i nie działają żadne funkcje poza bujaniem (do wczoraj) .

Pozdrawiam
Oznacz jako nadużycie
Ania, Wieluń
22/11/2013 17:56:17
Witam, mam bujaczek Fishe Price Aquarium Cradle Swing. Przestała działać karuzela prawdopodobnie z mojej winy, mianowicie kiedy obracałam fotelik z bujania "przód-tył" na bujanie "prawo-lewo" prawdopodobnie chodziła karuzela. Nie mogę sobie właśnie przypomnieć czy obracałam fotelik kiedy karuzela się kręciła czy nie. Czy mogę prosić o jakieś wskazówki do naprawy? Byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam, Ania
Oznacz jako nadużycie
Marcin
02/12/2013 22:56:14
Witam
Chciałbym zamówić silniczek RF-500TB-18280 do huśtawki FISHER PRICE Aquarium.
Jeśli jest dostępny to proszę o dane do przelewu.

Pozdrawiam
Marcin Rusiecki
Oznacz jako nadużycie
yuliya
06/12/2013 23:43:35
można kupić microshemu od ich i żelazny palec który kołysze bujak.i cena z przesyłką w Belarus
Oznacz jako nadużycie
Monika Poznań
30/12/2013 19:21:00
Jakieś pół roku temu kupiłam na Allegro zasilacz z adapterem zastępujący 4 baterie R20 do karuzelki Fisher Price Misie. Obecnie karuzeli nie używam i chcę oddać zasilacz siostrze do huśtawki Fisher Price, która tak jak moja karuzelka działa na cztery baterie typu D. Czy zasilacz będzie pasował bez żadnych przeróbek? Czy zasilacze sprzedawane na Allegro i w waszym sklepie internetowym są identyczne?
Oznacz jako nadużycie
02/01/2014 19:38:11
Zasilacze uniwersalne Philipsa z adapterem, które sprzedajemy na Allegro można oczywiście również kupić trochę taniej w naszym serwisie.

Kliknij tutaj i kup uniwersalny stabilizowany zasilacz z adapterem stosowany zamiast 4 baterii R20


Ten wysokiej jakości stabilizowany zasilacz wtyczkowy ma wydajność prądową ponad 2 Ampery. Można więc go stosować prawie do wszystkich spotykanych modeli huśtawek i karuzelek zasilanych z baterii 4xR20.
Oznacz jako nadużycie
Przemek , Wuppertal
21/01/2014 19:58:32
Witam. Ja chcialbym kupic zasilacz do chustawki fischer babypapasan ona jest bez zasilacza tylko na baterie.Ale mieszkam w niemczech w wuppertalu .Czy wysylacie takze za granice? Jak tak to jak to bedzie wygladac i ile to bedzie kosztowac?
Oznacz jako nadużycie
Maciej
28/01/2014 17:10:17
Witam,
na trzecim od dołu zdjęciu (poniżej zdjęcia ze spalonym ukladem) znajduje się łudząco podobna płytka do mojej. Niestety bujak był kilka razy pożyczany i naprawiany przez tatusiów aż padł całkowicie. Silnik działa kiedy podłączy sie bezpośrednio pod zasilacz. Działa także karuzela tak samo podłączona. Na zdjęciu o którym piszę widzę dwa przewody przechodzące przez płytkę. Skąd i dokąd one prowadzą? Wydaje mi się, że pierwotnie był dodatkowy styk który działał z głównym regulatorem siły bujania. W tej chwili nie ma tam żadnego styku a także wisi jeden przewód z którym nie wiem co zrobić. Mam podejrzenie, że główe pokrętło zamykało obwód w pierwszym położeniu (zerowe uznaję za wyłączenie).
Czy jest Pan w posiadaniu dokładniejszego zdjęcia tak abym mógł rozpoznać dokąd prowadzą te przewody (na tej stronie wyglądają na fioletowe).
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Piątek
Oznacz jako nadużycie
Diana
02/02/2014 22:12:17
Witam, czy można u Was kupić samą plastikową tackę do huśtawki Aquarium?
Oznacz jako nadużycie
elblag
22/02/2014 12:12:23
Witam ,czy mozna u Panstwa zakupic silniczek do hustawki FP wesołe zoo bo w tej chwili cos on zacina.Jaki koszt silniczka +przesyłka ,pozdrawiam
Oznacz jako nadużycie
szumik_p
11/04/2014 08:34:26
Witam,
Model butterfly sparkle papasan cradle swing
Pomimo przelaczania sily bujania kolysze minimalnie (nawet jak ustawie na zero). Rowniez potrafi bujac i za chwile sie wylaczyc.
Pytanie czy to silnik czy elektornika? Z tego co widze na zdjeciach zmienijac sile bujania obrotowym powinno sie uzyskac od 3 do 6 V na wtyczce do silnika tak?
Tylko dlaczego silnik potrafii wciaz krecic pomimo ustawienia na O bujania... Rozkrecilem, myslalem ze wytarly sie moze sciezki itp ale wszystko wyglada ok.

Oznacz jako nadużycie
Hania
03/05/2014 17:04:31
WItam,
Posiadam hiśtawke fisher price papasan. kołyska przez jakiś czas bujała tylko jednym tempem. teraz natomiast przestała wogole bujać. Jak można kupić silniczek u Was?
Oznacz jako nadużycie
Anik
12/05/2014 14:32:14
Witam,
Posiadam huśtawkę FP butterfly Cradlen's Swing.Od 3 miesięcy, huśtawka zakupiona NOWA! Niestety po około miesiącu użytkowania projektor przestał świecić i muzyczka przestała grać ale buja. Jaka może być tego przyczyna i czy da się to naprawić ???
Muszę jeszcze dodać, że mieszkam za granicą i problem polega na przesyłce sprzętu a właściwie szkoda mi tego czasu,bo jest mi bardzo potrzebna, dopóki CÓRCIA chce w niej leżeć :)
Pozdrawiam, Anik
Oznacz jako nadużycie
Marcin
18/06/2014 14:44:51
Witam. Zakupiłem u Państwa silniczek (kompletny) po podłaczeniu dalej nie działą. prad przez silniczek przechodzi ale nie obraca sie zębatka slimakowa. Co moze byc przyczyną. silniczek na pewno byl dobrze podłaczony
Oznacz jako nadużycie
07/08/2014 21:31:51
Witam! nie dzialaja mi melodyjki w hustawce rainforest fisher price bujawka dziala.Co moze byc przyczyna i jak to mozna naprawic dodam ze zasilana jest bateriami tylko..
Oznacz jako nadużycie
10/08/2014 23:17:03
witam.kupiłam elektryczną huśtawkę i po godzinie z jednej strony zaczęła skrzypieć.jak samemu to naprawić?
Oznacz jako nadużycie
21/08/2014 08:09:06
witam,posiadam hustawke Fisher Price z serii precious planet, wczoraj działała a dzisiaj już nie. Co może być przyczyna, czy moge zamówić u państwa części niezbędne do naprawy?
Oznacz jako nadużycie
Grudziądz
01/10/2014 20:25:29
witam czy mozna otrzymać jakies informacje odnosnie rozebrania projektora w hustawce cradle swiming.Wprojektorze prawdopodobnie wyrobiły sie gniazda osi i zębatki przeskakują ktoremu towarzyszą głośne trzaski.odkreciłem dolny klosz ale chyba nie tędy droga.prosze o pomoc
Pozdrawiam
Oznacz jako nadużycie
14/11/2014 23:03:54
Witam. Mam huśtawkę Fisher Price BAbay Papans.
Oddałem ją do serwisu. Była ona pożyczona znajomym, który po pewnym czasie stwierdzili iż przestały działać melodyjki a reszta była sprawna. Oddali ją do serwisu elektroniki ogólnej, ale po wizycie tam już teraz nic nie działa - nie dość ze nie naprawili to moim zdaniem coś popsuli - stwierdzono iż nie da się tego naprawić.
Rozebrałem huśtawkę sam no i widzę iż jest dużo przewodów o różnych kolorach urwanych od płytki głównej i to zapewne tez jest problem. Chcę to huśtawkę naprawić ,ale nie wiem czy jest to na granicy opłacalności. Chciałem sprawdzić to jeszcze raz , ale potrzebowałbym schemat podłączenia przewodów do płytki - bez tego nie ruszę a to zapewne mi da odpowiedź czy jest naprawa możliwa - co dokładnie nie działa - czy to silnik itd.
Czy można huśtawkę ew przesłać do Państwa do naprawy z innego miasta i jak to wygląda .
Nie chce się też naciągać na koszty niepotrzebne.
Czy jest możliwość pakazania układu podłączenia - hdzie jaki przewód bo to zapewne odpowie mi na pytanie czy jest po co się tym zajmować.
Bardzo proszę o pomoc.Z góry dziękuje za poświęcony czas.
Oznacz jako nadużycie
10/12/2014 08:31:33
Witam, w huśtawce cradle n swing nie funkcjonuje potencjometr prędkości bujania , jest opcja 0 wyłączone albo max prędkość bez względu na położenie pokrętła.Proszę o informacje czy jest możliwość naprawy i jakiej cenie.Pozdrawiam Witold Kozłowski tel 695777311
Oznacz jako nadużycie
28/12/2014 00:23:02
Witam posiadam huśtawke aquarium cradle swing i mam problem dziala tylko same bujanie i nic pozatym tzn od czasu do czasu wlaczy sie karuzela i zaswoeci swiatlo ale nic wiecej jaki moze byc tego problem prosze o pomoc pozdrawiam
Oznacz jako nadużycie
Ewelin, Wyszków
30/01/2015 12:10:53
Witam
Czy posiadacie tackę do huśtawki Aquarium?
Oznacz jako nadużycie
Tomek
11/02/2015 11:56:49
Witam posiadam huśtawkę starlight papasan cradle swing działała bez problemu za pewnego dnia przestał działać bujak reszta funkcji działa po stuknięciu zadziałała raz może dwa razy przy probie rozkręcenia znów zadziałała po skręceniu nie działa i po dzień dzisiejszy nie działa proszę o pomoc
Oznacz jako nadużycie
Izabela
13/02/2015 09:31:18
Dzien dobry,

Chciałam zamówić u Państwa silniczek do huśtawki Fisher Price jak wyżej. Czy istnieje możliwość wysyłki za pobraniem? Dziekuje
Oznacz jako nadużycie
Ela
14/02/2015 00:33:11
Dzien dobry. Ile będzie kosztowała naprawa prędkości bujania w huśtawce PRECIOUS PLANET P6030 Fisher Price. Działa jedynie największa prędkść.
Proszę o pilną odpowiedź
Oznacz jako nadużycie
Emilia
14/02/2015 00:44:08
PRoszę o odpowiedźile by kosztowała kompletna naprawa huśtawki Fisher-Price Butterfly Garden Papasan Cradle Swing. Nie działa w niej ani bujanie, ani melodyjki, ani projektor z karuzelką. Jaki byłby całkowity koszt naprawy tych wszystkich funkcji?
Pozdrawiam
Oznacz jako nadużycie
Ela
02/04/2015 09:57:04
Dzień dobry, chciała bym naprawić huśtawkę która jest napierwszym zdjęciu tego forum -taka sama (beżowa). Huśtawka działa ale tak trochę niedokładnie - czasami tak jakby się zacinała, przerywała. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
Pozdrawiam
Oznacz jako nadużycie
Arek
05/04/2015 11:15:08
Witam posiadam hustwke fisher price papasan zasilana zasilaczem i mam pytanie na jakiej zasadzie dziala ten potencjometr bo niestety u mnie to predkosc bujana jest taka sama niezaleznie od ustawienia czy to oznacza ze cos sie tam popsulo?
Oznacz jako nadużycie
kasia-wyszkow
23/05/2015 22:04:05
Witam. Kupilam huśtawke Fisher price i poprzedni właściciel przerobił z baterii na zasilacz. Ja pouzywalam dosłownie kilka dni i elektronika padła. Nie kręci się ani karuzela ani melodje ani ustawienie prędkości. Dziala tylko huśtanie.Dodam ze jest to stary model cudowna planeta. Ile kosztuje naprawa? I czy to się wysyła do państwa. Zależy mi na szybkiej naprawie. Krysiewicz
Oznacz jako nadużycie
Tata Zbyszka
24/06/2015 22:18:13
Dziękujemy za profesjonalną i ekspresową pomoc. Bujak śmiga lepiej niż przed awarią. Fajnie , że charytatywnie pomaga Pan dzieciakom w szpitalu . Gratulacje.
Oznacz jako nadużycie
03/07/2015 13:59:08
W związku z atakami na stronę podjeliśmy decyzję o zablokowaniu dodawania wpisów. W sprawie napraw proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Oznacz jako nadużycie

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego