Naprawy zabawek Warszawa

Idź do spisu treści

Menu główne

35 zł - naprawa lalki Monster High

Opublikowany przez Top Tip Serwis w Opłacalność napraw • 2012-03-17 11:33:27
Tags: naprawalalkinaprawazabawki

Dostarczono lalkę firmy Mattel Monster High z urwaną ręką w stawie łokciowym.

Popsuta lalka


Ponieważ powierzchnia styku była bardzo mała, nie można było zastosować prostego sklejenia. Chodziło też o to, żeby zachować pełną ruchomość stawu łokciowego. Stosujemy technologię naprawy, gdzie elementami odpowiedzialnymi za wytrzymałość wykonanego zespolenia są sztyfty stalowe o średnicy od 0,6 do 1,5 mm lub miniaturowe wkręty.

Miejsce złamania


Do naprawy wykorzystany został pręcik stalowy o średnicy
0,8 mm i dodatkowo super mocny klej.

Wklejony pręcik


Naprawiona lalka zachowała całkowitą ruchomość stawu,
pełny ruch zginania i obrotowy.


Lalka po naprawie


Kliknij tutaj, aby zobaczyć opis naprawy innej lalki

Naprawiamy wszystkie rodzaje lalek. Zarówno te stare, wyprodukowane kilkadziesiąt lat temu z celuloidu, jak również najpopularniejsze obecnie lalki z serii Monster High firmy Mattel oraz interaktywne Baby Alive firmy Hasbro.
Lalki typu Barbie wciąż są najpopularniejsze, ale coraz więcej sprzedaje się interaktywnych lalek typu Agatka, która śpiewa i klaszcze, czy Natalka Mimic Interkobo. Lalki Simba Steffi, Veronique Fashion Royalty, Dynamite Girls, Tonner Doll Company, Monsieur Z, Momoko Miracle, Integrity, Fashion Royalty czy Polly Pocket i Clawdeen Wolf Sweet 1600 firmy Mattel oraz My Baby Fisher Price też się psują. Ze szkoły Mattel Monster High do naszej kliniki trafiają z poważnymi urazami Upiorni Uczniowie, którzy wymagają interwencji chirurgicznej, a potem wsparcia psychologa.

Naprawiamy również wózki głębokie i spacerówki dla lalek firm: Smoby, Bayer, Legler, Lillifee, Esprit, Graco, Brio, Trudi i inne. Naprawiliśmy też skuter zdalnie sterowany dla lalki Baby Born.

Najczęściej dostarczane są do nas lalki ze złamaną ręką, złamaną nogą, urwaną dłonią lub urwanym połączeniem bioder.

Popsuta lalka - złamana ręka

Popsuta lalka - złamana noga

Popsuta lalka - oderwana dloń

Popsuta lalka - urwane połączenie nóg w biodrach

Najczęstszą wykonywaną operacją chirurgiczną wśród pacjentek rodziny Monster High jest zespolenie po złamaniu nogi w stawie kolanowym. W przypadku nowych lalek najczęściej pierwotną przyczyną urazu jest fabrycznie zbyt ściśle złożona lalka, trudno w tych okolicznościach przypisywać nieostrożność dziecku. Trafiają do nas niekiedy lalki, aby "rozruszać" stawy kolanowe, bo zginają się bardzo opornie, na granicy ryzyka złamania.

Przed operacją kolana

Gdy były próby klejenia, pierwszą czynnością jest usuwanie kleju, aby uratować ruchomość stawu. Najtrudniejsze do usunięcia są rzadkie kleje cjanoakrylowe, przy klejeniu którymi towarzyszą zjawiska kapilarności. Pomimo, że nanosimy kropelkę kleju tylko na miejsce klejone, to jednak ciecz głęboko penetruje wszystkie mikroszczeliny wokół.

Usuwanie resztek kleju frezem

Następną czynnością jest wywiercenie czterech otworów i wklejenie dwóch sztyftów stalowych o średnicy 0,7 mm.

Wklejone stalowe sztyfty

Wklejone stalowe sztyfty

Wklejanie elementu uda

Odgięcie nadmiaru pręcików stalowych

Odcięte i przyszlifowane sztyfty stalowe

Składanie elementów nogi w całość

Składanie elementów nogi w całość

Po operacji - zachowana pełna ruchomość stawu

Otwarte złamanie stawu kolanowego w szczegółach bywa różne. Technologia operacji zmienia się w zależności od konkretnego przypadku.

Złamanie kości okręgu kolanowego

Sztyfty stalowe zastosowane do zespolenia

Sprawdzenie dopasowania elementów

Sklejone i złożone elementy, staw kolanowy zachował pełen zakres ruchomości


Jeszcze inny, skomplikowany rodzaj złamania w stawie kolanowym.

Takie złamanie to wyzwanie dla chirurga

Najczęstsze pytania kierowane do nas, a związane z tematem to:
ile kosztuje operacja i czy naprawiamy lalki u których urwana ręka lub noga zgubiła się?
Koszt typowej operacji kolana opisanej powyżej wynosi 35 zł.
Jeśli ratujemy ruchomość stawu po próbach klejenia, lub z innych przyczyn staw przed operacją trzeba rozluźnić, to cena usługi wzrasta do 40 zł.
Obecnie (grudzień 2014) niskie ceny lalek Monster High powodują, że naprawianie lalek jest nieopłacalne. Nadal jednak z powodów sentymentalnych przybywają do kliniki kontuzjowane lalki, analiza opłacalności leczenia nie jest wtedy brana pod uwagę.

Nie prowadzimy sprzedaży "części zamiennych" do lalek.

Jeśli w Twojej miejscowości nie ma firmy naprawiającej zabawki, to bezpiecznie zapakuj popsutą lalkę i wyślij nam do naprawy.

Domowe próby klejenia urwanej części nie będą udane - zbyt mała powierzchnia styku i trudny do klejenia plastik. Po takich eksperymentach klejenia, czasami nie udaje się nam przywrócić w czasie naprawy pełnej ruchomości stawu. Używanie różnych taśm klejących też nie jest dobrym pomysłem. Po pewnym czasie, ślady klejenia są bardzo trudne do usunięcia, klej z taśmy może reagować chemicznie z plastikiem.

W wolnych chwilach pacjentki kliniki pozują do fotek

Do kliniki nie trafiają pacjentki lekko ranne, lecz najczęściej są to bardzo ciężkie urazy nóg lub rąk.

Szczurek krótko przebywał w klinice, wszystkie pacjentki chciały się z nim fotografować.Bardzo często trafiają do kliniki lalki My Little Pony Equestria Girls z oderwaną nogą w biodrze. Chociaż żaden element nie jest złamany, jedynie pęknięty plastik na klejeniu, to jednak naprawa jest bardzo trudna. Domowa próba naprawy przez siłowe wciśnięcie nogi jest skazana na porażkę i powoduje tylko dodatkowo kaleczenie plastikowej kuleczki, to z kolei utrudnia lub uniemożliwia prawidłową pracę biodra po naprawie. Oprócz zewnętrznego plastiku, który daje się rozchylić, wewnątrz jest panewka z twardego, białego plastiku (patrz fotka poniżej), która blokuje wciśnięcie nogi.
W naszej klinice nastawienie stawu biodrowego kosztuje 10 zł. Jest to zabieg najczęściej wykonywany "na poczekaniu" w izbie przyjęć.

My-Little-Pony-Equestria-Girls

My-Little-Pony-Equestria-Girls

My-Little-Pony-Equestria-Girls


Do kliniki trafiają lalki Natalia, w których najczęściej przestaje działać przycisk w prawej dłoni uruchamiający piosenki i chodzenie.
Koszt operacji ręki mieści się w przedziale 35-40 zł.


Natalki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego