Naprawy zabawek Warszawa

Idź do spisu treści

Menu główne

35 zł - naprawa lalki Monster High

Opublikowany przez Top Tip Serwis w Opłacalność napraw • 2012-03-17 11:33:27
Tags: naprawalalkinaprawazabawki

Dostarczono lalkę firmy Mattel Monster High z urwaną ręką w stawie łokciowym.

Popsuta lalka


Ponieważ powierzchnia styku była bardzo mała, nie można było zastosować prostego sklejenia. Chodziło też o to, żeby zachować pełną ruchomość stawu łokciowego. Stosujemy technologię naprawy, gdzie elementami odpowiedzialnymi za wytrzymałość wykonanego zespolenia są sztyfty stalowe o średnicy od 0,6 do 1,5 mm lub miniaturowe wkręty.

Miejsce złamania


Do naprawy wykorzystany został pręcik stalowy o średnicy
0,8 mm i dodatkowo super mocny klej.

Wklejony pręcik


Naprawiona lalka zachowała całkowitą ruchomość stawu,
pełny ruch zginania i obrotowy.


Lalka po naprawie


Kliknij tutaj, aby zobaczyć opis naprawy innej lalki

Naprawiamy wszystkie rodzaje lalek. Zarówno te stare, wyprodukowane kilkadziesiąt lat temu z celuloidu, jak również najpopularniejsze obecnie lalki z serii Monster High firmy Mattel oraz interaktywne Baby Alive firmy Hasbro.
Lalki typu Barbie wciąż są najpopularniejsze, ale coraz więcej sprzedaje się interaktywnych lalek typu Agatka, która śpiewa i klaszcze, czy Natalka Mimic Interkobo. Lalki Simba Steffi, Veronique Fashion Royalty, Dynamite Girls, Tonner Doll Company, Monsieur Z, Momoko Miracle, Integrity, Fashion Royalty czy Polly Pocket i Clawdeen Wolf Sweet 1600 firmy Mattel oraz My Baby Fisher Price też się psują. Ze szkoły Mattel Monster High do naszej kliniki trafiają z poważnymi urazami Upiorni Uczniowie, którzy wymagają interwencji chirurgicznej, a potem wsparcia psychologa.

Naprawiamy również wózki głębokie i spacerówki dla lalek firm: Smoby, Bayer, Legler, Lillifee, Esprit, Graco, Brio, Trudi i inne. Naprawiliśmy też skuter zdalnie sterowany dla lalki Baby Born.

Najczęściej dostarczane są do nas lalki ze złamaną ręką, złamaną nogą, urwaną dłonią lub urwanym połączeniem bioder.

Popsuta lalka - złamana ręka

Popsuta lalka - złamana noga

Popsuta lalka - oderwana dloń

Popsuta lalka - urwane połączenie nóg w biodrach

Najczęstszą wykonywaną operacją chirurgiczną wśród pacjentek rodziny Monster High jest zespolenie po złamaniu nogi w stawie kolanowym. W przypadku nowych lalek najczęściej pierwotną przyczyną urazu jest fabrycznie zbyt ściśle złożona lalka, trudno w tych okolicznościach przypisywać nieostrożność dziecku. Trafiają do nas niekiedy lalki, aby "rozruszać" stawy kolanowe, bo zginają się bardzo opornie, na granicy ryzyka złamania.

Przed operacją kolana

Gdy były próby klejenia, pierwszą czynnością jest usuwanie kleju, aby uratować ruchomość stawu. Najtrudniejsze do usunięcia są rzadkie kleje cjanoakrylowe, przy klejeniu którymi towarzyszą zjawiska kapilarności. Pomimo, że nanosimy kropelkę kleju tylko na miejsce klejone, to jednak ciecz głęboko penetruje wszystkie mikroszczeliny wokół.

Usuwanie resztek kleju frezem

Następną czynnością jest wywiercenie czterech otworów i wklejenie dwóch sztyftów stalowych o średnicy 0,7 mm.

Wklejone stalowe sztyfty

Wklejone stalowe sztyfty

Wklejanie elementu uda

Odgięcie nadmiaru pręcików stalowych

Odcięte i przyszlifowane sztyfty stalowe

Składanie elementów nogi w całość

Składanie elementów nogi w całość

Po operacji - zachowana pełna ruchomość stawu

Otwarte złamanie stawu kolanowego w szczegółach bywa różne. Technologia operacji zmienia się w zależności od konkretnego przypadku.

Złamanie kości okręgu kolanowego

Sztyfty stalowe zastosowane do zespolenia

Sprawdzenie dopasowania elementów

Sklejone i złożone elementy, staw kolanowy zachował pełen zakres ruchomości


Jeszcze inny, skomplikowany rodzaj złamania w stawie kolanowym.

Takie złamanie to wyzwanie dla chirurga

Najczęstsze pytania kierowane do nas, a związane z tematem to:
ile kosztuje operacja i czy naprawiamy lalki u których urwana ręka lub noga zgubiła się?
Koszt typowej operacji kolana opisanej powyżej wynosi 35 zł.
Jeśli ratujemy ruchomość stawu po próbach klejenia, lub z innych przyczyn staw przed operacją trzeba rozluźnić, to cena usługi wzrasta do 40 zł.
Obecnie (grudzień 2014) niskie ceny lalek Monster High powodują, że naprawianie lalek jest nieopłacalne. Nadal jednak z powodów sentymentalnych przybywają do kliniki kontuzjowane lalki, analiza opłacalności leczenia nie jest wtedy brana pod uwagę.

Nie prowadzimy sprzedaży "części zamiennych" do lalek.

Jeśli w Twojej miejscowości nie ma firmy naprawiającej zabawki, to bezpiecznie zapakuj popsutą lalkę i wyślij nam do naprawy.

Domowe próby klejenia urwanej części nie będą udane - zbyt mała powierzchnia styku i trudny do klejenia plastik. Po takich eksperymentach klejenia, czasami nie udaje się nam przywrócić w czasie naprawy pełnej ruchomości stawu. Używanie różnych taśm klejących też nie jest dobrym pomysłem. Po pewnym czasie, ślady klejenia są bardzo trudne do usunięcia, klej z taśmy może reagować chemicznie z plastikiem.

W wolnych chwilach pacjentki kliniki pozują do fotek

Do kliniki nie trafiają pacjentki lekko ranne, lecz najczęściej są to bardzo ciężkie urazy nóg lub rąk.

Szczurek krótko przebywał w klinice, wszystkie pacjentki chciały się z nim fotografować.Bardzo często trafiają do kliniki lalki My Little Pony Equestria Girls z oderwaną nogą w biodrze. Chociaż żaden element nie jest złamany, jedynie pęknięty plastik na klejeniu, to jednak naprawa jest bardzo trudna. Domowa próba naprawy przez siłowe wciśnięcie nogi jest skazana na porażkę i powoduje tylko dodatkowo kaleczenie plastikowej kuleczki, to z kolei utrudnia lub uniemożliwia prawidłową pracę biodra po naprawie. Oprócz zewnętrznego plastiku, który daje się rozchylić, wewnątrz jest panewka z twardego, białego plastiku (patrz fotka poniżej), która blokuje wciśnięcie nogi.
W naszej klinice nastawienie stawu biodrowego kosztuje 10 zł. Jest to zabieg najczęściej wykonywany "na poczekaniu" w izbie przyjęć.

My-Little-Pony-Equestria-Girls

My-Little-Pony-Equestria-Girls

My-Little-Pony-Equestria-Girls


Do kliniki trafiają lalki Natalia, w których najczęściej przestaje działać przycisk w prawej dłoni uruchamiający piosenki i chodzenie.
Koszt operacji ręki mieści się w przedziale 35-40 zł.


Natalki
56 komentarze
Patrycja
15/07/2012 13:33:08
Witam serdecznie!
Urwała nam sie noga lalki Monster High w stawie kolanowym. Mąz probowal skleić, lecz "działała" tylko 5 minut. Czy bylaby mozliwosc naprawy jej u Panstwa? Jestem z Lublina i niestety u nas nie znalazlam firmy, ktora zajmowalaby sie czymś takim.
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Oznacz jako nadużycie
15/07/2012 13:59:08
Witam,
bardzo proszę przesłać lalkę do naprawy. Adres do wysyłki taki jak w zakładce kontakt. Należy koniecznie prawidłowo zabezpieczyć lalkę do wysyłki. Sama bąbelkowa koperta może nie wystarczyć. Nie wiem co poczta robi z tymi przesyłkami, ale często muszę odbierać list na poczcie osobiście, gdyż trzeba podpisać protokół, bo koperta z bąbelkami była rozdarta.
Najlepiej lalkę zapakować do sztywnego pudełka i wysłać jako list polecony ekonomiczny
(opłata 5,95 zł) lub polecony priorytetowy (opłata 8,30 zł).
Oznacz jako nadużycie
Anna
31/08/2012 12:15:04
Witam.Urwała nam sie noga w stawie kolanowym lalki Monster Hig oraz lalce ze skrzydełkami w stawie biodrowym nie pamiętam nazwy lalki.Prosze o adres i cene za sklejenie oczywiscie jak mozna prosze wysłać to wszystko na mejla.Z góry dziekuje.Pozdrawiam
Oznacz jako nadużycie
Jadwiga
06/09/2012 09:19:40
Witam. Moja wnuczka upuściła lalkę Baby Born i złamała się noga lalki w biodrze. Chyba nawet nie tyle złamała, co puścił klej i wypadł taki gumowy element wyglądający jak uszczelka. Przymierzałam się już dwukrotnie do jej sklejenia, ale jest problem, bo plastikowy krążek do którego trzeba nogę przykleić ucieka do środka korpusu lalki. Poddaję się i pytam ile taka naprawa kosztuje i ile kosztuje odesłanie lalki do Olsztyna. Pozdrawiam
Oznacz jako nadużycie
06/09/2012 09:31:38
Witam. Zamocowanie nogi w biodrze lalki Baby Born to koszt 30 zł. Odesłanie lalki listem poleconym, priorytetem 15 zł. Płatność przelewem na konto firmowe w mBanku.
Po naprawie staw biodrowy zachowuje pełną ruchomość, czyli lalkę można położyć lub posadzić :)
Oznacz jako nadużycie
jola
25/12/2012 23:44:47
Witam mam pytanie czy wstawiacie Państwo brakujące części lalki takie jak np.ręka lalki monster high której nie mamy zresztą córka dostala lalkę moster high cleo de nil i zgubiła reke tj. dłoń i przed ramię wielka rozpacz ale ręka się nie znalazła .Pozdrawiam
Oznacz jako nadużycie
Janina Stefaniak
07/02/2013 22:36:05
Witam. Szanowni państwo. mam 3 lalki.Jedna zwykła made in China ok 18 cm, w rękach dziecka wyłysiała. Druga 20 letnia ruska - ma urwaną głowę, nogę, a jest to lalka, która rusza głową w czasie chodzenia.Ruski plastik jest taki, że ząden klej tego nie łapie. od trzeciej też z 18 cm urwała się noga. Chciałabym zapytać czy takie lalki się naprawia, gdzie to nalezy przesłóać i jak się to kalkuluje? pozdrawiam. Janina
Oznacz jako nadużycie
Małgorzata
27/02/2013 08:59:33
Witam. Lalka mojej córki z serii Monster High straciła cześć ręki to jest przedramię. Mamy dłoń brakuje tylko części reki. Czy posiadają państwo taką część.?
Oznacz jako nadużycie
daria
27/02/2013 13:29:46
Witam
Proszę powiedzieć ile bedzie kosztowała naprawa lalki Monster high ( noga pękła w kolanie dokładnie tak jak na zdjęciach wyżej)
Oznacz jako nadużycie
Elżbieta
28/03/2013 19:35:06
Proszę o informację, ile będzie kosztowała naprawa złamanej nóżki w stawie kolanowym lalki Monster High.
Oznacz jako nadużycie
Magda
31/03/2013 17:18:53
witam, poszukuję środkowej części ręki lewej lalki monster high, czy posiadacie państwo brakujące elementy z możliwością zakupu przez internet?
Oznacz jako nadużycie
Iza
02/04/2013 22:33:20
Czy istnieje możliwość zakupu części do Monster High - Draculaura - dokładnie chodzi o staw kolanowy.
Oznacz jako nadużycie
Marta
04/04/2013 11:04:33
dziecko zgubiło ręke od lalki frankie stain czy mozna dokupić
Oznacz jako nadużycie
Aleksandra
25/04/2013 10:42:17
Witam. W lalce Draculaury, Clawda dziecko zgubiło dolną część ręki razem z dłonią. Czy można było by dokupić rękę? W lalce Fankie Stein ręka złamała się w stawie lokciowym. Ile kosztowałaby naprawa i dokupienie rąk?
Oznacz jako nadużycie
Wiesława
15/05/2013 16:28:36
W dniu dzisiejszym wysłałam do Państwa 2 lalki Monster high. Prosze o diagnozę i wycenę naprawy.
Oznacz jako nadużycie
Mariusz
26/05/2013 08:41:11
Witam. Czy dacie radę naprawić urwaną głowę lalki Monster High - Spectra.
Oznacz jako nadużycie
Roxana
27/05/2013 09:17:04
Witam te lalki to są jakieś przeklęte moja córka właśnie dostała taką lalkę na komunię hmm pocieszyła się tydzień i lalce odpadła prawa ręka co gorsza zginęła Proszę mi powiedzieć czy da radę to zrobić ?
Oznacz jako nadużycie
Kasia
02/06/2013 15:41:31
Dzień dobry dziecko ma 4 lalki monster high, 2 oderwały się ręce w stawie łokciowym, tak jak na 1 zdjęciu. A jedna ma w stawie dłoniowym i jest cała obklejona od super-glue. Czy da się to naprawić? ;(
Oznacz jako nadużycie
Angela
08/06/2013 21:24:45
Wielkie podziękowania za profesjonalną naprawę Baby Born. Nie widać śladu naprawy, a noga zgina się, pomimo że użyłam dwóch klejów przy próbie naprawy. Druga naprawiona zabawka to mata edukacyjna do tańczenia fisher price. Zużyła się (przestały działać szare pola kontaktowe) i miałam wyrzucić, teraz działa jak nowa. Pozdrawiam głównego chirurga i polecam klinikę wszystkim.
Oznacz jako nadużycie
Zbigniew z Koła
24/06/2013 18:50:49
Pacjentka po hospitalizacji szczęśliwie wróciła dzisiaj do domu. Koszt operacji łącznie z wysyłką spory, ale warto. Wielki szacun za profesjonalizm wykonania naprawy. Polecam wasze usługi znajomym.
Oznacz jako nadużycie
Monika z Kołobrzegu
03/07/2013 22:22:17
Wysłałam do kliniki trzy lalki MH, dwie zostały uzdrowione całkowicie, a trzecia zgina nogę w kolanie, lecz bez obracania. Próbowałam wcześniej kolano skleić "na gorąco" :). Uśmiałam się z mężem jak otrzymaliśmy maila z oddziału chirurgi, w którym opisany był językiem terminologi medycznej stan pacjentek przed operacją, to nas przekonało, że laleczki są w rękach specjalisty :).
Dziękujemy w imieniu córeczki.
Oznacz jako nadużycie
Beata i Ewa z Puszczykowa
07/08/2013 11:02:53
Ślicznie dziękujemy za ekspresowe i skuteczne zoperowanie lalek Barbie i Monster High - obie były zbyt aktywne i pourywały nogi w stawie kolanowym... Jesteśmy pod wrażeniem nie tylko szybkości naprawy, ale przede wszystkim niezwykle sympatycznej obsługi.
Oznacz jako nadużycie
20/08/2013 20:10:39
Witam serdecznie, moja córeczka 2 letnia otrzymala lalke Natalię chodzącą i śpiewającą wszystko działa ale chodzenie nie :( jak mogę otrzymac pomoc w naprawieniu funkcji chodzenia szkoda mi córki która stawia lalke na podłodze i czeka aż zacznie znów chodzić :(
Oznacz jako nadużycie
Ewelina
28/08/2013 09:45:26
Witam, ile kosztuje naprawa 3 nog lalek monster high?
Oznacz jako nadużycie
Anna z Jasła
29/08/2013 22:14:45
Dzisiaj w teleexpresie pokazana była Wasza Klinika Zabawek. Pan Orłoś świetnie opowiedział o panu Ludwiku, ordynatorze oddziału ratunkowego przy Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Proponuję wkleić link na Waszej stronie do internetowego wydania teleexpressu. Miło było poznać chirurga, który uratował od ciężkiego inwalidztwa lalki mojej córki :)
Oznacz jako nadużycie
Magda
11/09/2013 21:01:04
mam starą lalkę barbie, nie ma urwanych stawów są jednak, podobnie jak głowa bardzo luźne nie wiem czy da się coś z tym zrobić, brakuje jej 1 palca, i kilku kępek włosów, czy wykonujecie również doczepianie włosów (rerot)? No i ile by to kosztowało
Oznacz jako nadużycie
Agnieszka
15/09/2013 21:46:10
Witam, córka zgubiła lewą dłoń i przedramię (2 ostatnie części ręki) od Draculaury Monster High z 1 serii. Czy dostanę u Państwa części zamienne? Pozdrawiam.
Oznacz jako nadużycie
Katarzyna Zgorzelec
30/09/2013 21:49:41
Witam czy da się naprawić złamaną nogę w stawie kolanowym Monster High .Proszę o podanie adresu gdzie trzeba wysłać i ile to będzie kosztowało? Pozdrawiam K.Fido
Oznacz jako nadużycie
majka
12/10/2013 21:54:38
witam,mamy do naprawy dłon monster high, lecz nie mamy tej dloni czy macie takie zeby naprawic i jaki jest tego koszt???
Oznacz jako nadużycie
Natalka
28/10/2013 18:11:38
Witam
Moja lalka Monster High poluzowaly się naogi w taki sposub , że kolega trzepał nia itp. Ale nie wiem czy to ze starości czy przez niego ? Kupiłam ja w tamtym roku w grudniu... Prosze o odpowiedź
Oznacz jako nadużycie
lidia
08/11/2013 20:32:22
witam moja córka zgubiła ręke z przed ramieniem od lalki monster high Purrsephone czy jest możliwość dokupienia , proszę o odpowiedż z góry dziękuje
Oznacz jako nadużycie
Ula W.
22/11/2013 23:25:26
Witam, moja ponad dwudziestoletnia piękna Barbie została bez głowy a pomogła jej w tym moja mała córeczka. Jedyny ratunek w Panu. U tej Barbie jest "staw" w części szyjnej i głowa wyłamana została z kawałkiem szyji. Jaka jest szansa na naprawę? glowa nie musi się już ruszac na boki, aby trzymała się całości i łączenie nie było baaardzo widoczne.
proszę o odpowiedź. Dziękuję, w Państwu jedyna nadzieja na ratunek mojej pamiątki.
Oznacz jako nadużycie
Kasia
02/12/2013 19:31:56
Witam jaki będzie koszt naprawy krzesełka uczydełka fisher price. Krzesełko nie gra żadnych melodyjek.
Oznacz jako nadużycie
Anita, Warszawa
10/12/2013 21:10:02
Witam, córka zgubiła lewe przedramię wraz z dłonią od lalki Draculaura - Monster High(barwa ciała różowa). Czy jest możliwość zakupienia u Państwa tej części, jeśli tak to w jakiej cenie. Będziemy wdzięczne wraz z córcią za odpowiedź. Pozdrawiamy serdecznie.
Oznacz jako nadużycie
Małgorzata
18/12/2013 13:49:39
Witam,
córka zgubiła prawą rękę od lalki frankie stain. Czy możliwe jest dokupienie jej u Państwa?
Oznacz jako nadużycie
gosia
01/01/2014 16:47:42
witam
czy roboraptora wowwee również da się uratować w Waszej klinice??pozdrawiam
Oznacz jako nadużycie
kamil
20/01/2014 21:01:20
witam moja córka urwała głowę lalce o nazwie Skelita Calaveras czy istnieje możliwość naprawy ??? Mogę przesłać zdjęcia jeśli jest to potrzebne
Oznacz jako nadużycie
Wioletta
03/02/2014 17:32:05
Witam, córka zgubiła rękę do lalki Cleo . Czy można u Was dokupić?
Oznacz jako nadużycie
Małgorzta
17/02/2014 06:06:38
Witam, mam starą lalkę, którą bawią się dzieci w naszej rodzinie od 25 lat. Głowa i ręce są z twardej gumy, tułów z materiału wypchanego prawdopodobnie gąbką (dł. ok 60 cm). Materiał pęka, więc reperujemy przyszywając łaty.Środek też wymaga wymiany. Od dłuższego czasu szukam zakładu, który mógłby naprawić lalkę, ale bezskutecznie. Stąd pytanie czy Państwo zajmują się również tego typu naprawami lub wiedzą gdzie można zlecić taką usługę. jestem wdzięczna za odpowiedź.
Oznacz jako nadużycie
Monika
25/02/2014 20:49:19
Witam. lalka franki stein mojej córeczki jest kontuzjowana w stawie kolanowym. Proszę powiedzieć jaki będzie koszt naprawy tego uszkodzenia i jaki jest termin realizacji.
Oznacz jako nadużycie
Malwina
27/02/2014 18:02:48
Witam, bardzo dziękuję za naprawę stawu biodrowego lalki Barbie Pocahontas. Jesteście niesamowici cudotwórcy :) Bez Pana Lutka Zabawki lalka byłaby bezużyteczna i smutna. DZIĘKUJĘ !
Oznacz jako nadużycie
agata
11/03/2014 11:24:23
Witam,
mam możliwośc zakupu lalki Monster Hight świećacej za bardzo okazyjną cene. Niestety jedna reka w niej nie świeci. Czy jest szansa na naprawę, aby świeciło wszystko. Niestety nie znam przyczyny usterki.
Pozdrawiam
Agata
Oznacz jako nadużycie
agata
11/03/2014 11:26:16
Zapomniałam napisać,że lalka to Spectra :)
Oznacz jako nadużycie
18/03/2014 19:17:47
Złamała się noga lalki monster high clołdin łulf w stawie kolanowym Jaki koszt naprawy Nie była naprawiana i nie była klejona złamała się i tak została czeka na pomoc
Oznacz jako nadużycie
Katarzyna
24/03/2014 16:51:02
Witam, chcę wysłać Państwu lalkę Monster High ze złamaną nogą w stawie kolanowym. Jak to będzie wyglądało finansowo?
Oznacz jako nadużycie
Celina
30/03/2014 14:50:14
Lalka typu my little pony obie nogi wyciągnięte z bioder , plastik cały
koszt naprawy ?
Oznacz jako nadużycie
Adriana, Stefanowo
03/06/2014 20:25:05
Witam, czy ,macie w swojej ofercie rączki do monster High a konkretnie chodzi mi o ręce Lagoony. Pozdrawiam Adriana
Oznacz jako nadużycie
wrocław
06/08/2014 14:50:13
LALKA CHODZĄCA I ŚPIEWAJĄCA URWANA NOGA W STAWIE.Tel.608697083.
Oznacz jako nadużycie
Honorata
12/08/2014 20:19:44
Witam, córka ma lalkę monster high z kolekcji upiorki żyją Clawdeen,która wyje niestety przestała. Ma ją dwa lata,wymieniliśmy baterie i nie działa. Nie wiemy co się stało.
Oznacz jako nadużycie
19/10/2014 11:58:47
Witam chcialam sie dowiedziec czy byla by zniżka jeśli Equestria Girls ma dwie nogi wyłamane w biodrze? :)
Oznacz jako nadużycie
Paweł
16/11/2014 12:08:36
Witam! Proszę o informacje jaki byłby koszt naprawy lalki Monster High Frankie Stein a dokładnie złamana prawa noga w kolanie? Jaki jest czas oczekiwania na wykonanie usługi? Pozdrawiam i czekam na maila.
Oznacz jako nadużycie
teresa
17/12/2014 10:39:38
KUPILAM LALKE TORALEY MONSTER HIGH BEZ OGONA.BOJE SIE POKAZAC CORCE,BO OD RAZU TO ZAUWAZY I SIE NIE UCIESZY Z PREZENTU.PROSZE O POMOC.
Oznacz jako nadużycie
Włodek Sochaczew
26/12/2014 18:16:10
Monster high, klasyczne złamanie w kolanie, dokładnie na styku udo-podudzie, bez prób klejenia. Czy jeśli podrzucę Wam tylko łydkę z wyjetym z uda trzpieniem to też zrobicie? Jaka cena? Pozdrawiam
Oznacz jako nadużycie
14/02/2015 23:07:01
Czy mają państwo ręce Clawdeen Wolf Monster High z serii Sweet 1600? Jeśli tak, ile kosztowałyby te ręce? Czy mi je państwo wyślą?
Oznacz jako nadużycie
03/05/2015 08:53:32
Potrzebuje pomocy mojej lalce twaily urwała sie noga
Oznacz jako nadużycie
03/05/2015 13:59:08
W związku z atakami na stronę podjeliśmy decyzję o zablokowaniu dodawania wpisów. W sprawie napraw proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Oznacz jako nadużycie

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego